Redukce VAR

Redukce VAR

105

Vždy máme skladem

ks
Redukce pro připojení vařiče VAR 2 na bombu Meva 2 kg.
Název:Redukce VAR
Katalogové číslo:03
EAN:8594051630030
Kategorie:Vařič VAR 2 a příslušenství
Vyrobeno:v České republice Vlajka CZ
Cena: 105 vč. DPH 21%
Záruka a servis:24 měsíců.

Fotografie: Redukce VAR

Redukce VAR
Redukce VAR

Popis produktu: Redukce VAR

K vařiči VAR 2 je možno přikoupit redukci, která umožňuje jeho připojení na bomby se závitem 3/8", například MEVA 2kg. Redukce se nejprve našroubuje na vařič, a pak teprve celý komplet na velkou bombu. Snímání z bomby se provádí v opačném pořadí, tedy nejprve celý komplet odšroubovat z bomby, pak teprve odšroubovat redukci z vařiče.

Po připojení vařiče VAR 2 na velkou bombu je nutno při provozu regulovat plamen na nižší výkon, neboť v těchto bombách je několikrát vyšší tlak, nežli v bombičkách s butanem. Jde o to, že „oblévají-li“ plameny nádobu, vaření se příliš nezrychlí a spotřeba plynu značně stoupne.

Tato poznámka platí obecně, neboť se vždy vyplatí zregulovat výkon vařiče. Ten je u vařiče VAR 2 vysoký proto, aby vařil i na chladné docházející bombě, pak teprve se otevírá na plný výkon. Méně výkonné vařiče pracují naplno neustále, přidat na výkonu již nelze a na chladné bombě přestávají fungovat.

Návod k produktu: Redukce VAR

Redukce umožňuje připojení vařiče VAR 2 na bombu se závitem 3/8“ např. MEVA 2 kg.
Redukce se nejprve našroubuje na vařič, pak teprve celý komplet na velkou bombu.
Snímání se provádí v opačném pořadí, tedy nejprve celý komplet odšroubovat z bomby, pak odšroubovat redukci od vařiče.

Snižte výkon

Po připojení vařiče VAR 2 na velkou bombu je nutno při provozu zregulovat plamen na nižší výkon, neboť v těchto bombách je několikrát větší tlak, nežli v bombičkách s butanem. Jde o to, že „oblévají-li“ plameny nádobu, vaření se příliš nezrychlí, zato spotřeba plynu stoupne značně.

Tato poznámka platí obecně, neboť se vždy vyplatí zregulovat výkon vařiče. Ten je u typu VAR 2 vysoký proto, aby vařil i na chladné docházející bombě, pak teprve se otevírá na plný výkon. Méně výkonné vařiče pracují naplno téměř neustále, přidat na výkonu již nelze a na chladné bombě přestávají fungovat.

Důležité upozornění

Vzhledem ke zvláštnímu profilu závitu je tato redukce plně kompatibilní pouze s vařičem VAR 2. Při použití v sestavě s jinými vařiči hrozí zničení obou částí! Při provozu vařiče prostřednictvím redukce se důsledně řiďte návodem a pokyny k obsluze dodávanými se spotřebičem.